Jak to jest z tym wiekiem? W erze social mediów, filtrów upiększających możemy być wiecznie młode, gładkie i bez opadających powiek. Pytanie oczywiście zawsze pozostaje, po co to robić. A ja mam na start tego tekstu jedno pytanie, o którego rozważenie Cię proszę: co odpowiadasz na pytanie ile masz lat? Kobiety się o wiek nie pyta, czy raczej bez problemu podajesz te dwie cyferki?

No właśnie. Tak bardzo wtłoczono nas w myślenie, że wieku należy się wstydzić, że najczęściej spuszczamy wzrok, albo z niepewnym uśmiechem odpowiadamy: no wiesz, ja to wieczna 18. Tak, z ręką na sercu, ile razy nie czułaś się komfortowo rozmawiając o swoim wieku. Powiem Ci, że ja wielokrotnie. Najgorzej było w jednej z prac, w zespole głodnych sukcesów milenialsów, którzy nie krępowali się z głośnym komentowaniem co myślą o “starych ludziach”.

Przez moment było mi z tym źle, ale w końcu uświadomiłam sobie, że to oni mają problem nie ja.  Stąd też m.in. powstała ta strona. Bo miałam dość znaczących uśmieszków durnowatych współpracowników kiedy słyszeli “menopauza”. Wiesz, czułam się jak w szkole na lekcji biologia, kiedy chłopcy zaśmiewali się do łez, kiedy padało “jajnik”. Tyle, że wtedy byłam w 4 kl. podstawówki.

Teraz nie mam zamiaru wstydzić się swojego wieku. Ba! Wszędzie go podkreślam i jestem dumna z momentu życia, w jakim jestem. Wiesz dlaczego? Bo dotarło do mnie, że wiek to nie tylko liczba (która de facto sama w sobie nic nie znaczy). Mój wiek to: dojrzałość, mądrość, doświadczenie, pewność siebie i swoich wartości. Bardzo chciałabym – i to moje największe marzenie obecności tutaj- żebyśmy, jako kobiety w drugiej połowie życia były z siebie dumne jak jasna cholera!

Jestem pewna, że zgodzisz się ze mną, że każda zmarszczka, każda blizna, siwy włos, czy pomarszczone dłonie, opowiadają naszą historię. Czasem smutną, kiedy to zmarszczka po rozpaczy, czasem wesołą, kiedy to kurza łapka od śmiechu do bólu brzucha. I ta właśnie historia buduje nas takimi, jakimi jesteśmy teraz. Wkraczając w drugą połowę życia mamy chyba najbardziej pożądaną na świecie wiedzę. Bo my zwyczajnie wiemy, czego dla siebie NIE CHCEMY. Jakich ludzi i sytuacji nie zapraszamy do swojego życia.

Bardzo jestem ciekawa Twoich przemyśleń, daj mi koniecznie znać! Wyślij maila na: info@goodthingsonly.pl

A jeśli chciałabyś poczytać o nastawieniu, czyli mindsecie i o kole życia, koniecznie pobierz swój egzemplarz bezpłatnego mini ebooka “Szczęśliwa po 40”.
G-Y9T5BWDMZD